Nasz ślub w stylu boho chic czyli słów kilka o nas

Ślub w stylu boho chic

Trend boho jest w ślubach popularny od kilku sezonów i myślę, że zostanie z nami na dłużej. W Stanach Zjednoczonych jest to jeden z głównych motywów ślubu. Boho chic różni się od boho bardzo delikatnie, jest to boho w wersji eleganckiej.

W Polsce bardziej popularne jest boho często mylone ze stylem rustykalnym. Boho chic niestety u nas spotykamy dość rzadko nad czym bardzo ubolewam, bo śluby w tym stylu są naprawdę piękne.

Styl ten przeznaczony jest głównie dla par, które z dystansem podchodzą do siebie i do życia. Pan młody często nie ma krawata, ani muchy, garnitur jest w odcieniach ciepłych typu beże, brązy. Suknia to głównie koronki ale w stylu eleganckim. Zamiast welonu kapelusz albo kwiaty lub inne ozdoby we włosach.

Nasz ślub humanistyczny w Spichlerz Villa Julianna

Czy od zawsze marzyłam o takim ślubie? Stanowczo nie! Jednak w miarę upływu lat, jeżdżąc na kolejne śluby moich par, miałam tą możliwość by zobaczyć co jest dla mnie ważne, co mi się podoba i co chciałabym żeby wydarzyło się w naszym dniu.

Zaczniemy od samej ceremonii – od zawsze marzyłam byśmy mogli mieć swoje przysięgi. Chciałam usłyszeć co mój przyszły mąż chce mi powiedzieć, za co mnie kocha, jak wyobraża sobie nasze życie. Chciałam również żeby wiedział co dla mnie jest ważne i dlaczego jest dla mnie taki wyjątkowy. Tu z pomocą do spełnienia naszych marzeń przyszedł Ślub humanistyczny Joanny Humerczyk. Trafiliśmy pod skrzydła cudownej Evy, która pomogła nam zaplanować całą ceremonię i przeprowadziła nas przez cały harmonogram tego wydarzenia. Sprawdziła się fantastycznie, goście byli zachwyceni widząc po raz pierwszy taką ceremonię, popłynęło milion łez, w tym większość moich.

Od zawsze wiedziałam, że chcę mieć ślub plenerowy, więc wybierając miejsce wesela zwracaliśmy uwagę by była tam możliwość zorganizowania ceremonii. Szczerze powiem, że na żywo byliśmy oglądać tylko 2 miejsca, w których nigdy nie byliśmy. Wybór padł na miejsce wyjątkowe Spichlerz Villa Julianna, budynek utrzymany jest w klimacie lekko industrialnym, cegła, beton, drewno. Piękna alejka kasztanowa, w której można było przygotować ceremonię, klimatyzacja, tak ważna w gorących, letnich miesiącach oraz cudowne patio gdzie można odpocząć od muzyki i porozmawiać. Oczywiście muszę też wspomnieć o wyjątkowej, przemiłej i niezastąpionej menadżerce sali. Z czystym sumieniem polecam Wam to miejsce 🙂

Idealnym kolorem pasującym do tej sali są ocenie ciepłe. Zdecydowaliśmy na kolor terakota jako przewodni, a do tego doszły brązy i beże. Dekoracje to głównie suszone kwiaty i świece utrzymane w tej kolorystyce. Wystrój sali i miejsca ceremonii został całkowicie zaplanowany przeze mnie, a wykonany w rodzinnym gronie. Wraz z rodzicami tworzyłam ozdoby na sale, bukiety ze stabilizowanych kwiatów, dekoracje wiszące jak również swój ślubny bukiet i kapelusz. Wszystko wyszło idealnie, tak jak sobie to wyobrażałam. Obrusy i serwetki wypożyczyłam od firmy APP Dekoracje, wszystko zostało sprawnie wysłane i w bardzo dobrym stanie – obrusy nie wymagały nawet prasowania.

Zaproszenia zamawialiśmy ale winietki oraz menu i listę usadzenia gości przy stołach robiliśmy sami.

Oczywiście zastanawiałam się czy uda nam się wszystko ogarnąć w dniu wesela, ale tu świetnie sprawdziło się to, że mieliśmy kwiaty stabilizowane więc bukiety trzeba było tylko poukładać na stołach.

Co do samego wesela to nie było u nas oczepin. Tradycyjne powitanie chlebem i solą, toast i pierwszy taniec to jedyne elementy charakterystyczne jakie pojawiły się na weselu. Nasz cudowny DJ Piotrek tak poprowadził imprezę, że goście nie schodzili z parkietu. Nie organizowaliśmy żadnych zabaw, ani dodatkowych atrakcji, daliśmy gościa przestrzeń by mogli się z nami bawić i rozmawiać z osobami, z którymi może dawno się nie widzieli. Drink bar i patio były bardzo oblegane.

Nie mogę również nie wspomnieć o słodkim stole oraz torcie, nie dość że było pięknie to jeszcze cudnie smakowała. One sweet Day zrobiło wspaniała robotę i z serca polecam Wam Kasię bo pracuje się z nią cudownie.

Pokazując Wam nasz ślub chciałabym Wam pokazać jak wielkie znaczenie mają dekoracje, detale i to, żeby ten dzień był zgodny z Wami.

Zobaczcie sami jak nam wyszło, zapraszamy Was do obejrzenia krótkiego trailera oraz zdjęć z naszego dnia.

Dajcie znać co myślicie. Zapraszam Was do rozmowy 🙂

Nasi cudowni usługodawcy:

Sala – Spichlerz Villa Julianna z cudowną menadżerką

Prowadzący ceremonię humanistyczną – Ślub humanistyczny Joanna Humerczyk

Oprawa muzyczna ceremonii – Patrycja Kozyra

Obrusy, serwetki – App Wypożyczalnia dekoracji

Dywany na ceremonii – Dekoracje Konstancin

Ścianka z drzwiami jako ścianka do zdjęć na sali – Scenerie w tle

Słodki stół oraz tort – One sweet day

DJ – Piotr Babinski

Film – Korneliusz z Moonlit films

Zdjęcia – Projekt35 Łukasz Zyśk

Zaproszenia – Amelia Wedding

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *