Jak dbać o pierścionek zaręczynowy?

Jak dbać o pierścionek zaręczynowy ?- ile razy się nad tym zastanawiałaś? No ale od początku

Ah co to był za dzień – pamiętam jakby było to wczoraj, chwile pełne wzruszeń, łzy radości i śmiech zaskoczenia. Dzień w dzień spoglądałam na swój pierścionek zaręczynowy nie mogąc uwierzyć, że to już się stało, że zdałoby się tak szybko podjęliśmy decyzję, że chcemy kroczyć wspólną drogą już zawsze razem. Niestety każda biżuteria narażona jest na uszkodzenia i zabrudzenia w ciągu całego naszego dnia.

Dlatego przedstawię Wam kilka sposobów jak dbać o pierścionek zaręczynowy i inną ceną nam biżuterię

1 Najprostszy sposób – oddać biżuterię do jubilera na czyszczenie   

To prawda to najprostszy sposób ale bardzo skuteczny i pewny. Nikt tak dobrze nie wyczyści nam biżuterii jak serwis, a dodatkowo da gwarancję, że podczas czyszczenia nic złego naszemu ukochanemu pierścionkowi się nie przydarzy. Ile kosztuje taka usługa? Ceny są rożne ale nie zabójcze. Verona podczas gwarancji swoją biżuterię czyści (odnawia bezpłatnie) po gwarancji jest to koszt ok 30 zł.

jak dbać o pierścionek zaręczynowy
2 Ściereczka do czyszczenia biżuterii

Świetny wynalazek – każdą biżuterię potrafi przywrócić do blasku niezależnie od tego czy to srebro czy złoto. Sprawdzi się w przypadku pierścionków z jednym kamieniem.

Przy pierścionkach z wieloma kamieniami, bądź jakimiś krzywiznami może zostawiać pyłek i nie czyścić dokładnie. Verona w swojej ofercie ma takie ściereczki za 14,90 zł

3 Ciepła woda i płyn do naczyń

Domowy sposób jak dbać o pierścionek zaręczynowy – Ważne na wstępie! Nie polecam zostawiania pierścionków z diamentami czy innymi kamieniami szlachetnymi w takim roztworze na dłużej. Woda wnika wtedy w szczeliny pierścionka i zostaje co niestety powoduje, że pierścionek jest bardziej podatny na uszkodzenia. Moja propozycja: przygotuj sobie roztwór ciepłej wody z płynem do naczyń oraz miękką szmatkę. Zanurz szmatkę w roztworze i nią delikatnie czyść biżuterię, aż do zniknięcia zabrudzenia. Następnie wypłucz szmatkę w ciepłej wodzie i przetrzyj nią pierścionek. Na koniec przetrzyj suchą szmatką i zostaw do osuszenia.

jak dbać o pierścionek zaręczynowy

Poza czyszczeniem biżuterii bardzo ważne jest to jak ją przechowujemy.

Złoto to materiał szlachetny dlatego tak ważne jest by odpowiednio go przechowywać, nie narażając na zbytnie wystawianie na słońce czy wodę. Każda biżuteria jaką mamy powinna być przechowywana oddzielnie co oznacza, że nie możemy wrzucić do jednego woreczka kilka par kolczyków. Więc jak przechowywać prawidłowo?

* Jeśli biżuterii nie mamy zbyt wiele to śmiało możemy ją przechowywać w oryginalnych pudełkach i woreczkach, które dostaliśmy w sklepie jubilerskim. Biżuteria będzie zadbana, a my wiemy gdzie jej szukać. Takie pudełeczka możemy schować do jednego większego pudła lub przechowywać jej w szufladzie albo szafce. Pamiętaj jednak, że tan sposób sprawdzi się gdy masz mało biżuterii, inaczej będziesz spędzać mnóstwo czasu na szukaniu, co w którym pudełeczku jest.

* szkatułka, kuferek – pudełko na biżuterię. To świetny sposób znany od bardzo dawna. Są tam oddzielne przegródki na każdy rodzaj biżuterii. Śmiało możesz trzymać tam biżuterię z rożnych metali. Taką szkatułkę możesz trzymać jako element dekoracji na toaletce czy komodzie albo schować do szafki i zawsze mieć pod ręką.

* Organizer do szuflady / szafy. Tak, tu stanowczo muszę pochwalić sklep Ikea za stworzenie w ich „garderobach” cudownej szuflady z organizerem na biżuterię.  W takiej przestrzeni masz podziałki, które służą do rozdzielenia różnych typów biżuterii. Już po otwarciu szuflady wiesz co gdzie leży i wyciągasz od razu. Nie szukasz, nie zastanawiasz się, w którym pudełku. Bardzo ważne jest by w takiej organizacji zachować prządek.

jak dbać o pierścionek zaręczynowy

Na zdjęciach prezentowana jest biżuteria marki Verona

Koniecznie dajcie znać czy wpis był dla Was przydatny i napiszcie o waszych sposobach na przechowywanie i co wy uważacie o tym jak dbać o pierścionek zaręczynowy

Sesje narzeczeńskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *